צבעי הניופאונדלנד

הניופאונדלנד קיים בשלושה צבעים-שחור, חום ושחור/לבן

שחור - הצבע השחור הוא הצבע המקורי של כלבי הניופאונדלנד, זהו הצבע שבו ניראו כלבי הניופאונדלנד הראשונים וזהו גם צבעם של מרבית הכלבים כיום וגם הפופולארי שבהם.

חום - כלבי הניופאונדלנד החומים נראו לראשונה במזרח אירופה ובאזור אסיה, כאשר תושבי האזור הרביעו את הניופאונדלנד השחור המקורי עם גזעים מקומיים כמו כלבי הרים קווקזיים וכלבי הרים אסייתים, גזעים אלו היו חמי מזג ומכאן נובעת הבעייתיות לעיתים בקניית ניופאונדלנד בצבע חום, שכן אם לא מקפידים על הרבעה עם קווי דם נכונים, עלולים לצוץ בעיות התנהגות שלא אופייניות לניופאונדלנד הטיפוסי והשליו.

שחור/לבן - הניופאונדלנד בצבע שחור/לבן הונצח לראשונה ע''י הצייר, סר אדווין לנדסיר במאה ה-19, שנהג לצייר את הכלבים האלה. עם הזמן, במקביל להימצאותם של כלבי ניופאונדלנד בצבע שחור/לבן, החלו להיראות כלבים גבוהים וקלים יותר שהצבע השחור כיסה רק את פניהם ומספר כתמים על פרוותם. כלבים אלו עם השנים הפכו לגזע בפני עצמו וקיבלו את השם "לנדסיר" על שם אותו צייר.הלנדסיר הוכר כגזע נפרד מהניופאונדלנד עם תקן משלו, אך עם זאת תכונות הניופאונדלנד כמו אהבה למים, יצר ההצלה והחיבה הגדולה לילדים נשארו טבועות עמוק בדמו.

צבעים פסולים - לעיתים נוצרים שילובי צבעים בפרוות הכלבים שאסורים ע''פ תקן הגזע, כלבים בצבעים אלה אינם מותרים להרבעה וברוב המקרים יפסלו בזירת התצוגה. הצבעים הם:חום/לבן, שחור/אפור, ושחור/לבן כאשר לבן הוא הדומיננטי.

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב מ'שרון כהן' אסור בהחלט.